Чому відбувається падіння рівня інсуліну і як це вплине на організм

Інсулін – один із ключових гормонів в організмі, що відповідає за рівень глікемії. Але що відбувається, коли рівень падає?

Інсуліном покриті всі клітини нашого організму, і він необхідний перетворення глюкози на енергію. Коли інсулін падає, клітини перестають отримувати необхідну глюкозу, що призводить до різних негативних наслідків організму.

Багато факторів може призвести до зниження рівня інсуліну в крові. Однією з причин є незбалансоване харчування. Переїдання солодкої та висококалорійної їжі може спричинити гостру реакцію підшлункової залози та падіння рівня інсуліну. Хвороби підшлункової залози можуть бути причиною зниження рівня цього гормону.

Низький рівень інсуліну може призвести до серйозних проблем, включаючи розвиток діабету. Тому важливо розуміти причини падіння інсуліну та вживати заходів щодо його підтримки на нормальному рівні.

Чому падає інсулін
ПричинаОпис
СтресПід впливом стресу організм виробляє велику кількість стресових гормонів, які можуть знизити рівень інсуліну в організмі.
Проблеми з підшлунковою залозоюПри порушенні роботи підшлункової залози синтез інсуліну може бути порушений, що призводить до зниження в крові.
Фізична активністьФізична активність може підвищити рівень цукру в крові та знизити рівень інсуліну, оскільки м'язи використовують цукор як джерело енергії.
Неправильний режим живленняНадмірне споживання продуктів, що містять велику кількість цукру та вуглеводів, може призвести до зниження рівня інсуліну в крові.
Автоімунні захворюванняДеякі автоімунні захворювання можуть пошкодити клітини підшлункової залози, які відповідають за виробництво інсуліну.

Коли інсулін знижується?

Знижений інсулін при високому цукрі визначається тоді, коли підшлункова залоза нездатна виробити потрібну кількість інсуліну самостійно, Т. е. У хворого розвивається цукровий діабет. Така картина може спостерігатися як при діабеті 1 типу (СД1), так і при інсуліннезалежній формі захворювання.

Як зрозуміти, що впав інсулін?

При гіпоглікемії можуть виникати різні симптоми: пітливість, зміна настрою, дратівливість, почуття голоду, тремтіння, серцебиття, оніміння губ, пальців та язика, головний біль, запаморочення, слабкість, сонливість, порушення зору. При тяжкій гіпоглікемії людина втрачає свідомість.

Що відбувається при нестачі інсуліну?

При його нестачі розвивається цукровий діабет, який характеризується підвищеним рівнем глюкози в крові та порушенням обміну речовин. Частина глюкози, що надходить з їжею, відкладається в печінці у вигляді глікогену. При зниженні рівня цукру в крові глікоген розщеплюється із виділенням глюкози (глікогеноліз).